You did not login yet ثبت نام :: ورود :: IP: 54.205.209.95 | Date & Time جمعه يکم خرداد ۱۳۹۴ |
Advertising
[خبر] [درجه اهميت: زياد] - برنج مصنوعی اعلا ساخت چین

چینی ها برنج مصنوعی را از ترکیب سیب زمینی و  صمغ (Resin) پلاستیک که از نفت به عمل می آید و ماده خطرناکی است، تهیه و به بازار آورده اند که اگر در ظاهر آن دقت کامل شود مشکل می توان تشخیص داد که دانه های برنج در قالب های مخصوص به طور مصنوعی درست شده اند. تارنمای veryvietnam که یکی از منابع خبری مهم در این مورد است می نویسد که اگر شخصی حدود سه کاسه کوچک برنج مصنوعی چینی را بخورد مثل اینکه یک کیسه پلاستیکی را خورده، به عبارت دیگر مواد سمی و صمغ موجود در مقدار برنج مورد بحث برابر صمغ یک کیسه پلاستیکی متوسط است که در نهایت سبب بیماریهای مزمن غیر قابل درمان شده و مرگبار خواهد بود.
متأسفانه اکثر کالاهائی که از چین وارد می شوند تقلبی هستند و به علت ارزان بودن آنها بازارهای دنیا را اشباع کرده اند. از اسباب بازی کودکان تا داروهای شیمیائی و اغذیه به مواد زیانبار آلوده هستند و نتایج مصرف آنها تا چند سال دیگر در سراسر دنیا مشخص خواهد شد. به همین دلیل در اینجا توصیه می گردد به هیچ عنوان نباید از غذاهای چینی موجود در بازار استفاده نمود. رستوران های چینی شاید مجبورند رعایت بهداشت و قانون این سرزمین را بنمایند ولی آن دسته از غذاهائی که مستقیماً از چین وارد می شوند قابل مصرف نخواهند بود.

 برگرفته از پایگاه www.shahrvand.comگروه: تغذيه و سلامتی - زمان: شنبه سيزدهم فروردين ۱۳۹۰ - ساعت ۰۹:۴۳ - تعداد بازديد: ۳,۱۹۲ - سه هزار و يکصد و نود و دو
Advertising