You did not login yet ثبت نام :: ورود :: IP: 23.22.79.235 | Date & Time شنبه نهم خرداد ۱۳۹۴ |
Advertising
[مقاله] [درجه اهميت: معمولی] - پرسشی تکراری، امشب شام چی داریم؟!

شاید شما هم مانند بسیاری دیگر از افراد از اینکه دایما در این فکر هستید امشب شام چی داریم؟  سخت آشفته باشید. بطوریکه نه تنها وقت محدود شمارا محدودتر می کند که شمارا مجبور به مصرف هرغذایی که دم دستتان باشد می نماید. از این رو شما به راحتی به سمت فست فود های خوش مزه و آسان، غذاهای پرکالری ولی بی کیفیت، تکراری و احتمالا مضر سوق داده می شوید. اما راه حل چیست؟
درنظربگیرید اگر بدانید در طول هفته چه غذاهایی را مصرف خواهید کرد می توانید بجای خریدهای روزانه تکراری و وقت گیر در یک نوبت برای طول هفته تمامی مواد لازم را خریداری کرده و در پول و زمان خود صرفه جویی کنید. پس توصیه من به شما داشتن یک برنامه غذایی منظم و دوست داشتنی هفتگی است. با این روش برای هر روز هفته می دانیم که چه خواهیم خورد. هم آنچه را که دوست داریم میل می کنیم و هم بطور نسبی برای خود یک برنامه سالم تدارک خواهیم دید. بطور مثال مصرف روزانه تخم مرغ برای همه توصیه نمی شود ولی اگر شما به صرف آسان بودن تهیه آن و نداشتن برنامه مناسب غذایی مناسب و متعادل هرروز تخم مرغ مصرف کنید در دراز مدت دچار مشکل خواهید شد.
پس برنامه غذایی هفتگی هم شما را از مشغله ذهنی چه بخورم نجات می دهد هم اینکه بطور نسبی می توانید با یک رژیم غذایی متعادل ثبات وزن ضمن حفظ تعادل مصرف همه انواع مواد غذایی از جمله کربوهیدراتها، پروتیین ها و چربی ها روی خط سلامتی گام بردارید.
مطمین باشید هر روز صبح از اینکه می دانید برای شام چه برنامه ای دارید خوشحال خواهید بود. کسانیکه پیرو این گونه برنامه ریزی هستند سعی می کنند غذاهای مورد علاقه خود را تهیه و تدارک بینند و علاوه بر سلامتی به ذایقه خود توجه کنند. با این وجود اگر فکرمی کنید بعد از مدتی آن تنوع غذایی برای شما تکراری و ملال آور شده است نگران نباشید، یک برنامه هفتگی دیگر تدارک ببینید. به همین سادگی!گروه: تغذيه و سلامتی - زمان: شنبه نهم بهمن ۱۳۸۹ - ساعت ۲۲:۰۲ - تعداد بازديد: ۲,۹۴۹ - دو هزار و نهصد و چهل و نه
Advertising